Оренда квартир у Львові — що важливо знати?

Ринок нерухомості — один з найбільш ласих шматочків для аферистів. Як зняти квартиру без зайвих витрат і не опинитися на вулиці?

Де і як шукати квартиру в оренду?

Можна шукати в мережі Інтернет через приватні оголошення. Але є ризик вийти на шахраїв.

Для того, щоб знайти надійного орендодавця зверніться до своїх знайомих за порадою. Оренда квартир подобово у Львові користується великою довірою клієнтів.

Більш безпечний варіант — звернутися до агенції. Вибір досить великий. Але треба пам’ятати про необхідність оплатити комісію в розмірі до 100% від вартості оренди. Хоча безпека та комфорт, які Ви отримуєте неоціненний.

Агентства нерухомості, особливо спеціалізуються на підборі квартир для найму, на жаль, дуже часто грішать всілякими розлученнями клієнтів. Тому, напевно, найкраще звертатися в реально і особисто перевірене вашими хорошими знайомими агентство.

Звертайте увагу на договір!

На що треба звертати увагу:

 • Параметри квартири — район, станція метро, будинок, число кімнат, поверх, з меблями або без і інші значущі для вас характеристики.
 • Бюджет — скільки в рублях ви готові платити за квартиру, включаючи комуналку, чи згодні на внесення депозиту (якого).
 • Терміни — конкретний термін, протягом якого агентство зобов’язується знайти підходящу квартиру. Якщо терміну Немає, до побачення.
 • Вартість послуг агентства.
 • Конкретний перелік послуг, які буде надавати агентство, скільки варіантів мінімум вони зобов’язуються вам передбачити. Краще прописати в договорі, що варіант-це реальний перегляд. Часто буває таке, що агенти пропонують неіснуючі варіанти або дають телефони власників, за якими неможливо додзвонитися (людина постійно відкладає перегляд, а потім взагалі пропадає).

Як не стати жертвою шахраїв при оренді квартири?

Постраждати від дій шахраїв у сфері оренди може кожен. Вище ми розібрали де шукати квартиру і які види афер є найпопулярнішими. Але який список дій тримати в голові, щоб не втратити гроші і не залишитися на вулиці?

Оренда квартир у Львові - що важливо знати?

 1. Оцінка оголошення. Коли ви почали пошук своєї майбутньої квартири в інтернеті, то зверніть увагу на фотографії в оголошенні. Фото повинні бути живими, не дизайн-проектами і картинками з хостингів. Перевірте ціну відповідно до цінової політики в цьому районі. По можливості перевірте вказаний номер телефону в пошуковику, таким чином ви можете наштовхнутися на скарги про шахрайство на різних сайтах.
 2. Порівняйте ціни. Хороша квартира не може коштує дешевше тих, які виглядають гірше неї. Не женіться за дешевим варіантом. Скупий платить двічі!
 3. Уникайте попередньої оплати комісії. Якщо ріелтор пропонує вам оплатити його послуги, тобто, комісію заздалегідь. Він може виявитися шахраєм. Комісійні оплачуються одночасно з укладенням договору. Спочатку договір і ключі-потім гроші.
 4. Перевіряйте документи. Завжди перевіряйте документи власника квартири, навіть якщо він не викликав у вас підозр. Попросіть показати реєстраційне свідоцтво на право власності і взяти перерву для перевірки документів через Росреестр. За цим слід звернутися до нотаріуса. Так ви заощадите не тільки нерви, але і гроші в разі шахрайства.
 5. Не погоджуйтеся на підписання договору, якщо квартира здається за дорученням. Довіреність можна легко підробити, як і інші документи, які, на відміну від реєстраційного свідоцтва, надруковані не на бланку Держзнаку з водяними знаками та іншими ступенями захисту.
 6. Вимагайте розписку. Якщо ви вирішили залишити заставу за квартиру, щоб її закріпили за вами, то обов’язково складайте розписку із зазначенням паспортних даних обох сторін. Тут є тонкий нюанс. Якщо умови розписки порушили ви, то завдаток вам не повернуть. А якщо орендодавець, то він зобов’язаний компенсувати вам його в подвійному розмірі.
 7. Перевіряйте квитанції на оплату ЖКГ та інших послуг. Коли житло мрії у вас вже в кишені, обов’язково перевірте квитанції про оплату ЖКГ, світла і газу. У господаря не повинно залишатися заборгованостей. Звичайно, це не ваша проблема, але є ймовірність, що вам просто відключать світло за несплату.
 8. Вкажіть терміни. При підписанні договору, зверніть увагу на терміни оренди і правила розірвання. Зазвичай про наміри з’їхати з квартири, орендар повинен попередити за два тижні. Власник теж зобов’язаний повідомити заздалегідь про бажання розірвати договір і виселення мешканців.
 9. Застава і його повернення. Як правило, при оренді квартири, господар бере заставу на майно в розмірі оплати за один місяць. Найчастіше, його не повертають, а закладають в останній місяць оренди за умови, що наймач дотримується всіх вимог договору. Господарі не люблять віддавати гроші назад, навіть якщо майно не пошкоджено. Заставу можуть і не повернути, якщо вам терміново треба було з’їхати з квартири, а не за два тижні.
 10. Читайте те, що підписуєте. Ну і звичайно ж, обов’язково читайте умови договору і не підписуйте, якщо вас щось не влаштовує. Не соромтеся запропонувати внести поправки.

Зняти зручну, недорогу квартиру для житла, розташовану в хорошому районі, непросто. На це буде потрібно сила-силенна часу, сил і нервів. Знайти оголошення, дзвонити по телефону, вести переговори за ціною, обговорювати умови оренди. І так раз по раз, поки не знайдеться саме та квартира або кімната, яка підійде. Це займає масу часу, а квартирне питання вимагає термінового вирішення. Для економії сил і вирішення цієї проблеми звертаються в агентство нерухомості, яке і займеться пошуком відповідного житла.

Бажаємо удачі!

 

Читайте также:

1 комментарий

 1. Миха:

  пасиб! планирую поездку как раз 😉

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 3 =